Дитячий Проктолог Черкаси

Дитячий проктолог – це фахівець, чия сфера експертизи охоплює профілактику, діагностику та лікування патологій кишківника, що можуть проявлятися симптомами, такими як закрепи, діарея та інші неприємні й небезпечні стани для дітей. Серед захворювань, якими займається фахівець, лікарі виокремлюють геморой, періанальний абсцес, анальну тріщину та виразковий коліт.

Що може стати причиною відвідування дитячого проктолога?

Дитячі колопроктологи рекомендують звернути особливу увагу на такі фактори та симптоми, які можуть свідчити про наявність колопроктологічних проблем:

  • Наявність тріщин у ділянці заднього проходу.
  • Нездатність утримувати випорожнення.
  • Виявлення слизу і гною.
  • Хворобливі відчуття в ділянці живота.
  • Хворобливі відчуття в ділянці ануса.

Дитячі колопроктологічні проблеми, що виникають у дитинстві, можуть позначитися на здоров’ї дитини в майбутньому. Неконтрольований розвиток подібних порушень може потребувати постійного медичного спостереження, дієт і викликати психологічні дисфункції. У разі виникнення зазначених симптомів, рекомендується негайно звернутися до досвідченого фахівця. Також фахівці вимагають термінового відвідування лікаря за наявності травм прямої кишки й ануса, а також у разі потрапляння чужорідних тіл в організм дитини.

Діагностика та лікування у дитячого проктолога

Прийом у лікаря-проктолога починається з докладного інтерв’ю з батьками або самим пацієнтом, якщо він достатньо дорослий, щоб відповідати на запитання. Під час цього інтерв’ю фахівець збирає інформацію про харчування, спосіб життя і симптоми, що турбують дитину. Для полегшення цього процесу рекомендується структурувати скарги, створивши список симптомів та обставин, за яких вони виникають. Також важливо надати інформацію про всі прийняті ліки і, в разі немовлят, надати дані про вагітність.

Лікар також вивчає результати попередніх досліджень та аналізів. Після збору інформації лікар проводить візуальний огляд анальної ділянки та виконує пальцеве дослідження ануса, анального каналу та прямої кишки, з метою виявлення тріщин, свищів, поліпів, кіст та інших патологій у прямій кишці. Підкреслимо, що ці процедури абсолютно безболісні, оскільки лікар використовує місцеві анестетики або гель для полегшення процесу.

На основі результатів огляду дитячий проктолог може призначити додаткові дослідження, такі як ультразвукове дослідження (УЗД), аналізи калу та крові. Не варто турбуватися з цього приводу, оскільки найчастіше ці дослідження можна пройти в спокійній обстановці нашої клініки без довгих очікувань. Діагностичні процедури допоможуть лікарю виявити захворювання і розробити план лікування.

Крім того, лікар-проктолог може порекомендувати звернутися до інших дитячих фахівців, таких як гастроентеролог або ендокринолог, якщо:

  • Для відновлення нормальної роботи ШКТ потрібна допомога іншого фахівця.
  • Патологія, з якою звернулися батьки і пацієнт, не пов’язана з проктологією.

У деяких випадках, лікар уже під час прийому може поставити діагноз і призначити відповідне безпечне лікування. Методи лікування залежать від скарг пацієнта і стадії захворювання.

Запис на прийом до дитячого проктолога в Черкасах

Отримати консультацію у дитячого проктолога в Черкасах можна в нашій клініці. Наші лікарі, які мають високу кваліфікацію і великий досвід роботи з дітьми, які не завжди можуть точно описати свої відчуття, завжди прагнуть до того, щоб допомогти маленьким пацієнтам позбутися дискомфорту, а їхнім батькам – занепокоєння про здоров’я дітей.

Доступні послуги:

  • Первинна консультація. Перша зустріч фахівця з дитиною. Наші лікарі завжди знаходять контакт з дитиною, щоб у неї не залишилося негативного досвіду відвідувань лікаря.
  • Повторна консультація. На наступних консультаціях лікар коригує призначене лікування, відстежує стан здоров’я вашої дитини.
  • Онлайн консультація. Якщо ви хочете проконсультуватися з лікарем, не відвідуючи клініку, можна скористатися послугою онлайн консультації.

Передзвонимо вам найближчим часом!