Нефролог Черкаси

Нефролог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань нирок. Вам слід записатися на консультацію до нефролога, якщо у вас є ознаки захворювання нирок або інших станів, що можуть пошкодити нирки. Під час прийому нефролог вивчить вашу історію хвороби, призначить аналізи та підбере найефективніше лікування для вашого захворювання.

Нирки – частина сечовидільної системи. Це бобовидні органи, які фільтрують кров і виводять відходи, надлишок води та електролітів, що залишають ваш організм у вигляді сечі.

Чим займається нефролог?

Нефролог діагностує і лікує захворювання нирок і ниркову недостатність. Крім того, вони вивчають, як стан нирок впливає на інші частини вашого тіла, зокрема:

 • аутоімунні захворювання;
 • серцево-судинні захворювання;
 • високий кров’яний тиск (гіпертонія).

У чому різниця між нефрологом та урологом?

Різниця між нефрологом та урологом може збити з пантелику, оскільки їхні галузі спеціалізації трохи перетинаються. Нефрологи спеціалізуються на захворюваннях, які впливають на нирки. Нефролог – найбільш підходящий лікар, якщо у вас є захворювання, що впливає на нирки або їхню функцію.

Уролог – це лікар, який спеціалізується на діагностиці та лікуванні захворювань, що впливають на сечовидільну систему. Сечовидільна система включає сечовий міхур, уретру, сечоводи і нирки. Такі лікарі також спеціалізуються на захворюваннях, симптомах і лікуванні, які впливають на чоловічу і жіночу репродуктивні системи. Уролог найкраще підійде, якщо у вас є захворювання, що зачіпає сечовидільну або репродуктивну систему.

Ще одна ключова відмінність між нефрологом та урологом полягає в тому, що урологи мають хірургічну підготовку. Урологи займаються тільки тими захворюваннями нирок, які можуть вимагати втручання, наприклад рак нирки або камені в нирках. Нефрологи не займаються хірургією.

Коли слід записатися на прийом до нефролога?

Ви повинні записатися на консультацію до нефролога, якщо у вас є будь-які симптоми захворювання нирок. Ознаки захворювання нирок можуть включати в себе:

 • Біологічний сімейний анамнез захворювання нирок. Якщо один із ваших прямих генетичних (біологічних) родичів страждає на захворювання нирок, ви можете бути схильні до підвищеного ризику захворювання нирок. Нефролог здатний допомогти запобігти захворюванню нирок або вилікувати його на ранніх стадіях.
 • Діабет. Діабет може пошкодити нирки. Якщо у вас діабет, ви схильні до підвищеного ризику розвитку ниркової недостатності.
 • Високий кров’яний тиск. Високий кров’яний тиск також може пошкодити нирки. Нирки використовують кровоносні судини для фільтрації відходів і зайвої рідини з крові. Високий кров’яний тиск може зробити ваші кровоносні судини менш еластичними, що зменшує приплив крові та кисню до нирок. Зниження припливу крові та кисню може призвести до ниркової недостатності.
 • Зміни в сечі. Зміни в сечі або звичці мочитися можуть вказувати на захворювання нирок. Ознаками можуть бути більш-менш часте сечовипускання, піниста сеча або сеча темнішого кольору.
 • Сплутане мислення. Туман у голові може бути симптомом захворювання нирок. Це не медичний стан, але ваш лікар може використовувати цей термін для позначення уповільненого або порушеного мислення. Ви можете легко плутатися, забувати щось або вам може бути складно зосередитися.

Що робить нефролог під час першого візиту?

Під час першого візиту нефролог:

 • перегляне вашу медичну карту;
 • розпитає про ваші симптоми;
 • проведе фізичний огляд;
 • призначить аналізи крові, сечі та візуалізацію.

Наша клініка в місті Черкаси надає можливість клієнтам скористатися послугами досвідченого нефролога та отримати кваліфіковану консультацію фахівця. Нефрологи – це лікарі, які спеціалізуються на лікуванні нирок. Нефролог може оглянути вас, призначити аналізи крові та сечі, поставити діагноз і лікувати ваш стан за допомогою ліків або процедур. Ваш лікар може направити вас до нефролога. Вони можуть працювати разом або з іншими фахівцями, щоб допомогти вам у лікуванні, якщо це необхідно.

Перед прийомом варто підготувати записи та впорядкувати інформацію про своє здоров’я. Не забудьте поставити всі запитання, які спадуть вам на думку. Ваш нефролог хоче допомогти вам діагностувати ваше захворювання, лікувати або керувати ним найкращим чином і підтримати вас.

Наші послуги

 • Первинна консультація. Під час першої консультації лікар вивчить вашу історію хвороб, поставить уточнювальні запитання, проведе огляд і може призначити додаткові аналізи, щоб глибше розібратися в проблемі.
 • Повторна консультація. На повторних консультаціях лікар вивчатиме результати аналізів і коригуватиме план лікування залежно від результатів.
 • Онлайн консультація. Ви також можете скористатися послугою онлайн консультації, якщо з якихось причин не хочете або не можете відвідувати клініку.

Передзвонимо вам найближчим часом!