Дитячий Ортопед -Травматолог Черкаси

Ортопедія – це сфера медицини, що займається діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань опорно-рухового апарату. Раніше ортопедія була орієнтована тільки на лікування дітей із вродженими дефектами кісток, звідси і корінь слова “ped”, що означає “дитина”, але відтоді вона поширилася на всі вікові групи.

Опорно-руховий апарат включає в себе кістки, сухожилля, зв’язки і м’язи, тому лікарі ортопеди зазвичай лікують дорослих, особливо спортсменів і літніх людей. Дитячі ортопеди травматологи найчастіше лікують дітей з деформаціями або травмами опорно-рухового апарату.

Чому слід звернутися до дитячого ортопеда травматолога

Хоча всі лікарі отримують базову підготовку в медичному інституті, потім вони обирають різні спеціалізації. Це дає їм змогу стати експертами в певній галузі медицини.

Коли пацієнт потребує лікування конкретної проблеми, він звертається до фахівця, який є експертом у цій галузі. Саме тому протягом життя людина може відвідувати різних лікарів: кардіолога для лікування захворювань серця, ендокринолога для розв’язання гормональних проблем, гінеколога або уролога для розв’язання репродуктивних проблем, ортопеда, травматолога для розв’язання проблем опорно-рухового апарату.

Дитяча ортопедія – це спеціалізація в ортопедичній галузі медицини. Лікар ортопед може вибрати для своєї практики таку підкатегорію, як дитяча ортопедія (для дітей), спортивна ортопедія (для спортсменів) тощо. Консультація дитячого травматолога – це можливість поспілкуватися з профільним фахівцем, який чудово розуміється на здоров’ї опорно-рухового апарату дитини.

Чим займаються дитячі ортопеди

Якщо у вашої дитини є проблеми з кістками, м’язами або суглобами, то дитячий ортопед є найкваліфікованішим фахівцем для її лікування. Дитячий ортопед володіє спеціальними знаннями, підготовкою і досвідом лікування проблем опорно-рухового апарату, характерних для дітей.

Хоча ортопед загального профілю також може бути кваліфікований для лікування ортопедичної проблеми вашої дитини, дитячий ортопед-травматолог володіє більш широкими знаннями про стан здоров’я вашої дитини. Вони розуміють унікальні особливості опорно-рухового апарату дитини, через які її кістки і м’язи відрізняються від дорослих. Наприклад, у дитячому віці деякі кістки ще перебувають у стадії хряща, який з часом замінюється кісткою.

Що лікує дитячий ортопед

Дитячий ортопед може діагностувати, лікувати і запобігати різним ортопедичним захворюванням, зокрема:

 • переломи кісток;
 • деформації кісток;
 • сколіоз;
 • церебральний параліч;
 • травми спини;
 • плоскостопість.

Багато дитячих ортопедів можуть лікувати дитину з ДЦП і продовжувати лікування до дорослого віку в інтересах наступності лікування. Ідеально, якщо лікуванням займатиметься лікар, який уже знає історію вашої хвороби, особливо якщо у вас є вже наявне або хронічне захворювання.

Послуги дитячого ортопеда

Ми пропонуємо своїм клієнтам такі послуги.

 • Первинна консультація. Може знадобитися як для надання невідкладної допомоги дитині, так і для проведення первинної діагностики.
 • Повторна консультація. Тут відбувається формування плану лікування і відстеження прогресу в лікуванні дитини.
 • Накладення скотчкасту. Скотчкаст – це найпопулярніший тип пов’язки, яку використовують у разі переломів, тріщин і розтягнень. Матеріал відрізняється легкістю, а також забезпечує надходження повітря до шкіри.
 • Зняття гіпсу. Проведення процедури зі зняття гіпсової пов’язки.
 • PRP-терапія. Терапевтичний метод, який передбачає акт внесення збагаченої плазми пацієнта, насиченої тромбоцитами, безпосередньо в ділянку, де організм потребує поліпшеного процесу регенерації та підтримки активації власних клітин. Ця інноваційна процедура сприяє природному відновленню тканин і стимулює організм у боротьбі за здоров’я.
 • Блокада. Це процедура, спрямована на полегшення гострого болю, що здійснюється шляхом введення медикаментів у ділянку, де больові відчуття найбільш інтенсивні. У ролі ефективних агентів у цьому методі зазвичай застосовують анестетики для швидкого полегшення болю і поліпшення якості життя пацієнта.
 • Рентген. Метод рентгенівського дослідження являє собою детальне обстеження внутрішньої структури людського тіла з використанням рентгенівських променів. Ці промені проходять крізь м’які та тверді тканини організму, не завдаючи водночас шкоди і формуючи зображення, яке зафіксовано на спеціальній рентгенівській плівці або цифровому детекторі.

Коли дітей слід записатися на прийом до дитячого ортопеда

У перші роки життя порушення постави стоп, колін або стегон є нормальним явищем, оскільки кістки, м’язи й постава дітей виправляються в міру того, як вони повзають, встають, ходять або бігають. У віці до двох-трьох років тканини, що підтримують суглоби, пухкі або слабкі, але в міру зростання дитини вони стають більш щільними.

Тому дитячу ортопедію рекомендується проводити з двох-трьох років, коли руховий розвиток стає більш контрольованим, і ортопед визначає наявність проблеми і, якщо вона є, подальше лікування.

Дитяча травматологія та ортопедія

До числа захворювань, що лікуються, належать дисплазія тазостегнового суглоба (ДТБС) і клишоногість, а також нервово-м’язові захворювання, такі як ДЦП, м’язова дистрофія і артрогрипоз. У дитячій травматології більшу частину становлять прості переломи, отримані під час падінь. Серед важких травм у дітей, як правило, переважають травми голови, але вони трапляються рідше.

Проблеми з опорно-руховим апаратом у дітей сильно відрізняються від таких у дорослих, оскільки діти ростуть і, відповідно, по-різному реагують на травми, інфекції та деформації. Дитячий ортопед лікує дітей від народження до підліткового віку і займається лікуванням найрізноманітніших захворювань. До того ж, консультація дитячого травматолога-ортопеда вам буде потрібна, якщо у вашої дитини перелом або інша подібна травма.

У нашій передовій клініці в місті Черкаси ми можемо надати вам спеціалізовану допомогу. У нас працюють найкращі дитячі ортопеди, які зможуть подбати про здоров’я вашої дитини.

Передзвонимо вам найближчим часом!