Дитячий Пульмонолог Черкаси

Потрібен дорослий пульмонолог ?

Перейти

Якщо батьки занепокоєні станом дихальної системи своєї дитини і вважають, що в неї наявне хронічне захворювання легень, дуже важливо отримати необхідну медичну допомогу. Для постановки точного діагнозу в дітей, необхідно звернутися до дитячого пульмонолога. Але хто такий дитячий пульмонолог і чому він має таке важливе значення для здоров’я вашої дитини?

Хто такий дитячий пульмонолог

Лікар, який вивчає проблеми дихання і легенів у дітей, називається дитячим пульмонологом. Він може допомогти вашій дитині впоратися із симптомами захворювань, пов’язаних із диханням, запобігти можливим ускладненням і поліпшити якість життя. Дитячий пульмонолог протягом короткого часу проведе оцінку стану легенів вашої дитини, діагностує причину проблем і складе план лікування.

Чим займається дитячий пульмонолог

Пульмонолог вивчає проблеми та порушення, що виникають у дихальній системі людини. Дитячі пульмонологи займаються виключно виявленням, веденням і лікуванням захворювань легенів у дітей. Хоча у багатьох людей пульмонологи асоціюються тільки з астмою, вони можуть займатися лікуванням багатьох інших захворювань легенів. Вони діагностують, консультують і лікують дітей, у яких спостерігаються такі проблеми.

 • Спонтанне відчуття стислості в грудях під час звичайної діяльності.
 • Утруднене дихання під час контакту з алергенами.
 • Хронічні респіраторні інфекції.
 • Проблеми, пов’язані з диханням.
 • Апное уві сні або часті апное.
 • Сторонні звуки в грудній клітці.
 • Гучне дихання.
 • Муковісцидоз.
 • Астма, в тому числі спричинена фізичними навантаженнями.
 • Безперервний кашель.

Однак астма не є обов’язковим остаточним діагнозом за перелічених вище симптомів. Для того щоб забезпечити дитині максимально можливий рівень медичної допомоги та допомогти їй зберегти контроль над своїм здоров’ям, необхідно вивчити всі можливі шляхи її лікування. Що більше дитина знає про стан своїх легень, то легше їй уникнути провокувальних чинників і запобігти астматичному нападу.

Навіщо відвідувати дитячого пульмонолога

Медична сфера охоплює широкий спектр фахівців, які пройшли необхідну підготовку. Однак необхідно пам’ятати, що кожен лікар виконує певну роль.

Більшість із них вивчають і отримують спеціалізацію в певній категорії здоров’я – наприклад, жіноче здоров’я, здоров’я шлунково-кишкового тракту, шкірні та респіраторні алергії, планові операції тощо. Далі ці категорії діляться на підкатегорії. Підкатегорії зазвичай включають у себе різні чинники, такі як вік, стать, тяжкість випадку тощо. Швидше за все, ви не захочете, щоб алерголог виконував обов’язки нейрохірурга, чи не так?

Точно так само дитячий пульмонолог набагато надійніший і завжди пріоритетніший за звичайного пульмонолога щодо здоров’я дихальних шляхів дитини. Дитячі пульмонологи проходять спеціальну підготовку, яка юридично та офіційно підтверджує їхнє право працювати з дітьми.

Оскільки організм дитини постійно перебуває у стадії росту та змін, їй потрібна медична допомога, характер якої може змінюватися з часом. Як правило, у дорослої людини, яка страждає на астму, не спостерігається значних змін у загальному стані легень. Однак якщо йдеться про дитину, то тут усе зовсім інакше. За допомогою консультацій дитячого пульмонолога цей шлях стає набагато легшим і доступнішим.

Які захворювання лікує дитячий пульмонолог

До таких лікарів звертаються діти з найрізноманітнішими проблемами дихання – від недоношених новонароджених із хронічними захворюваннями легень до дітей із не дуже поширеними захворюваннями, такими як інтерстиціальна хвороба легень.

Вашій дитині може знадобитися консультація дитячого пульмонолога, оскільки частина її дихальної системи, що включає легені, дихальні шляхи, ніс, рот і горло, влаштована таким чином, що утруднює дихання. Також пульмонолог може бути частиною медичної бригади, яка веде дитину у зв’язку з частою аспірацією – вдиханням незначної кількості їжі, напоїв, слини або навіть блювоти – через аеродигестивний розлад – захворювання, що чинить шкідливий вплив на дихальні шляхи та верхні відділи травного тракту дитини.

Наш медичний центр у місті Черкаси може допомогти вам із пошуком такого вузькопрофільного фахівця як пульмонолог для дитини. Тут ви можете записатися на консультацію до досвідченого фахівця і швидко виявити проблему, після чого для вас складуть ефективний план лікування.

Наші послуги

 • Первинна консультація. Під час консультації дитячий пульмонолог проводить ретельний аналіз медичної історії та обстеження дихальної системи дитини для виявлення можливих проблем і визначення плану подальших заходів.
 • Повторна консультація. На повторній консультації фахівець оцінює лікування, коригує за необхідності план лікування і забезпечує подальший медичний супровід при захворюваннях дихальної системи у дитини.
 • Інгаляція за допомогою небулайзера. Процедура інгаляції лікарських препаратів для лікування захворювань дихальної системи в дітей із використанням спеціального медичного обладнання – небулайзера, що сприяє ефективному доставленню ліків до легень і бронхіальних трубок для полегшення дихання та зняття симптомів захворювання.

Передзвонимо вам найближчим часом!