Ортопед-травматолог Сміла

Травма опорно-рухового апарату – це серйозне пошкодження скелетної або м’язової системи, спричинене зовнішнім впливом, наприклад, падінням або автомобільною аварією. Хоча цей вид травми не завжди небезпечний для життя, він може змінити його, тому дуже важливо одразу ж звернутися по медичну допомогу.

Це не обов’язково означає поїздку в найближчий центр невідкладної допомоги, за таких травм може знадобитися приватний ортопед-травматолог і його унікальний досвід.

Що таке травма опорно-рухового апарату

Травма опорно-рухового апарату – це будь-яке серйозне ушкодження кісток, суглобів і/або м’яких тканин, спричинене зовнішнім впливом. Такі пошкодження часто є результатом раптової події, наприклад, автомобільної аварії або падіння, але не завжди. Травма також може бути спричинена надмірним навантаженням. Наприклад, біг на довгі дистанції є частою причиною стресових переломів великогомілкової кістки, невеликих тріщин у гомілці.

Визначення травми, за якої вам може знадобитися допомога травматолога, дуже широке, оскільки воно охоплює цілий спектр ушкоджень від простих переломів до небезпечних для життя нещасних випадків. Хоча існує безліч різних видів травматичних ортопедичних ушкоджень, мета хірургів, що спеціалізуються в цій галузі, однакова: якнайшвидше й найефективніше відновити функцію пошкодженої частини тіла.

Поширені причини травм опорно-рухового апарату

Найчастіше ушкодження, після отримання яких вам необхідна консультація травматолога, виникають у результаті:

 • падіння;
 • потрапляння в аварію на автомобілі або мотоциклі;
 • фізичного насильства;
 • травм під час занять спортом (найбільша кількість ортопедичних травм припадає на баскетбол і футбол);
 • стихійних лих.

Деякі люди схильні до травматичних ушкоджень більшою мірою, ніж інші, і консультація ортопеда їм потрібна частіше. Літня людина, яка страждає на остеопороз – захворювання, що знижує щільність кісткової тканини, з більшою ймовірністю зламає кістку під час падіння, ніж здорова молода людина.

Коли слід звертатися до ортопеда травматолога

Іноді травма очевидна відразу. Небезпечні для життя ушкодження, наприклад, кістки, що випирають, після відкритого перелому, вимагають негайного звернення до травмпункту, де хірург-ортопед одразу ж приступить до роботи.

Є також не настільки очевидні випадки, коли травма не становить загрози для життя, але все ж потребує спеціалізованої допомоги лікаря ортопеда. До числа найпоширеніших травм, які ефективно лікує травматолог-ортопед, належать:

 • Закриті переломи (зламана кістка не проривається шкіру).
 • Відкриті переломи (зламана кістка проривається шкіру).
 • Стрес-переломи (невелика тріщина в кістці, спричинена надмірним навантаженням).
 • Вивих (суглоб виведений з положення).

Хоча ваш лікар або місцева клініка невідкладної допомоги можуть допомогти в лікуванні деяких із цих травм, найкращим рішенням буде консультація ортопеда-травматолога. Ортопеди-травматологи володіють великими знаннями про опорно-руховий апарат, а деякі з них можуть бути ще більш спеціалізованими, займаючись тільки однією ділянкою тіла, наприклад колінами, кистями або стопами.

До того ж ваш лікар або лікар невідкладної допомоги за необхідності направить вас до ортопеда. У нашому відділенні травматології ви також можете скористатися послугою виклик травматолога додому, що дасть змогу отримати консультацію фахівця, не встаючи з ліжка і не піддаючи зайвий раз пошкоджену частину тіла навантаженням.

Підготовка, діагностика, перша консультація

Консультація лікаря ортопеда починається з опитування та збору анамнезу. Потім лікар проведе фізикальний огляд з візуальним аналізом фізіологічної будови скелетної системи, визначить амплітуду руху в пошкодженому суглобі. Для отримання повної картини травми та оцінки ступеня пошкодження структур опорно-рухового апарату ортопед-травматолог призначить додаткові аналізи та обстеження.

Для діагностики захворювань і пошкоджень опорно-рухового апарату ортопеди-травматологи нашої клініки використовують низку високоточних методів, зокрема:

 • діагностичну артроскопію;
 • рентгенографію;
 • УЗД, КТ і МРТ суглобів, м’язів і зв’язок.

За результатами цих обстежень лікар складає терапевтичну схему і план реабілітації.

Послуги ортопеда травматолога в нашій клініці

 • Первинна, повторна, онлайн консультація. Наші лікарі проводять первинні та повторні консультації, ведуть і консультують пацієнтів на шляху до одужання. Можливі також консультації в режимі онлайн.
 • Пункція колінного суглоба. Пункція являє собою терапевтичну процедуру, яка має схожість з оперативним втручанням. Цей метод медичного впливу на суглоб має подвійне призначення: по-перше, його використовують для ефективного вилучення надлишкової рідини із суглобової порожнини, такої як кров після травми або суглобова рідина в разі захворювань; і, по-друге, для введення лікарських препаратів безпосередньо в порожнину суглоба. Цей метод допомагає досягти потрібного лікувального ефекту без необхідності хірургічного втручання.
 • Внутрішньосуглобове введення лікарських засобів. Внутрішньосуглобові ін’єкції застосовуються в разі значної інтенсивності больових відчуттів і наявності набряклості.
 • Видалення гігроми. У процесі оперативного втручання виділяється капсула гігроми, і вона повністю видаляється разом з усім її вмістом. Радикальне видалення гігроми, проведене високоякісно, є єдиним ефективним способом остаточно позбутися цього утворення.
 • Виїзд лікаря додому. За необхідності ви можете скористатися послугою з виклику лікаря додому.
 • PRP-терапія. Принцип PRP-терапії полягає у використанні особливої форми плазми крові, відомої як БоТП (багата на тромбоцити плазма), в якій рівень тромбоцитів перевищує норму в 3-4 рази. Ця важлива відмінність робить процес природного загоєння значно ефективнішим: що вища концентрація тромбоцитів у плазмі, то більше чинників росту є доступним для стимуляції клітинного ділення в ушкодженій ділянці.
 • Блокада. Метод лікувальної блокади передбачає введення лікарських препаратів у ділянку, де найбільш інтенсивно проявляється гострий біль. Зазвичай у ролі цих препаратів виступають анальгетики, здатні надати моментальне полегшення.
 • Накладення і зняття скотчкасту. Пластиковий гіпс – це матеріал, який вирізняється своєю унікальною комбінацією властивостей: високою міцністю, легкістю, стійкістю до впливу вологи, чудовим повітро- і газообміном, а також здатністю пропускати рентгенівські промені.
 • Рентген. Дослідження внутрішньої структури людського організму, що здійснюється з використанням рентгенівських променів.

Запис на консультацію травматолога ортопеда

Травматичне пошкодження може торкнутися людей будь-якого віку. Ці травми можуть бути складними для лікування і зачіпати кілька частин тіла. Наші фахівці, які пройшли спеціальну підготовку в галузі ортопедичної травматології, можуть швидко і точно встановити діагноз і почати лікування, спрямоване на максимальне відновлення функцій.

У травматичних ситуаціях рішення приймаються швидко. Наші лікарі покладаються на свої знання, підготовку і досвід, щоб вибрати відповідний курс лікування. Якщо кістки не гояться так, як очікувалося, ви можете бути впевнені, що наші фахівці мають досвід у вирішенні потенційно складної, а іноді й небезпечної для життя ситуації, адже у нас працюють найкращі травматологи Сміли.

Передзвонимо вам найближчим часом!

[cf7form cf7key="callback"]