Дитячий гінеколог Сміла

Потрібен дорослий гінеколог?

Перейти

Коли ми думаємо про гінекологів, більшість людей уявляють собі дорослих жінок, які приходять на щорічний огляд або планове обстеження. Ми зазвичай не думаємо про дитячу гінекологію або дитячих акушерів-гінекологів, але гінекологи часто допомагають немовлятам, дітям і підліткам.

Усі гінекологи навчаються акушерства – спеціальності, безпосередньо пов’язаної з вагітністю, починаючи з допологового спостереження і закінчуючи післяпологовим доглядом. Але гінекологія загалом – це спеціалізація з турботи про репродуктивне здоров’я жінок, включно з молодими дівчатами, дітьми та немовлятами. Деякі лікарі йдуть ще далі і спеціалізуються тільки на лікуванні дітей і підлітків.

Що таке дитяча гінекологія?

Дитяча гінекологія, також звана педіатричною, призначена для лікування дітей і підлітків з широкого кола причин.

Які деякі поширені причини звернення дітей до гінеколога? Можливо, дитина народжується з аномаліями репродуктивної системи, лабіальними спайками, зрощенням губ піхви або порушенням кровообігу. Крім того, деякі спадкові захворювання, наприклад, кісти яєчників, вимагають ретельнішого і частішого спостереження. Однак не всі причини для відвідування дитячого гінеколога є катастрофічними або такими серйозними, як перераховані вище. Існує величезна кількість інших причин для консультації дитячого гінеколога.

 • Профілактика. Це важливо, особливо якщо в родині є історія раку або інших спадкових захворювань.
 • Менструація. Якщо з моменту останньої менструації минуло більше трьох місяців, кровотеча триває більше двох тижнів, місячні нерегулярні або болючі, або в дитини досі не почалися місячні, а з моменту початку розвитку грудей минуло більше трьох років.
 • Сексуальна активність. Якщо ваша дитина веде активне статеве життя або веде активне статеве життя і пропустила менструацію, варто приділити першочергову увагу гінекологічній допомозі.
 • Біль або відхилення від норми. Якщо у вашої дитини біль у животі та лихоманка, що супроводжуються виділеннями з різким запахом, що може бути симптомом запального захворювання органів малого таза, гінекологічна допомога неймовірно важлива.

Послуги дитячої гінекології

Нижче перераховані деякі з основних послуг, які пропонують дитячі гінекологи.

 • Комплексне обстеження жіночого здоров’я – огляд, що включає обстеження органів малого таза.
 • Контрацептивні послуги – обговорення різних варіантів контрацепції.
 • Допомога при порушеннях менструального циклу – діагностика та лікування нерегулярних місячних.
 • Лікування хронічного тазового болю – діагностика і лікування болю, а також профілактика.
 • Візити з питань репродуктивного здоров’я – біль, нерегулярні місячні, фіброїди, проблеми з репродуктивною функцією тощо.
 • Хірургічна допомога при аномаліях піхви, матки і промежини.
 • Лапароскопія для лікування ендометріозу, коли маткова тканина розростається за межами матки і прикріплюється до інших органів малого таза.

Перший прийом у гінеколога може викликати деяке занепокоєння, особливо у маленьких пацієнтів. Це абсолютно нормально! Перша консультація зазвичай не включає внутрішнє обстеження органів малого таза і слугує скоріше загальним фізичним оглядом, який включає вимірювання таких показників, як вага, зріст, кров’яний тиск тощо. Він також слугує відправною точкою для побудови стосунків між вашою донькою та її лікарем.

Передзвонимо вам найближчим часом!

[cf7form cf7key="callback"]